Home » Uncategorized

Category Archives: Uncategorized

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

KONIEC kwarantanny

Dzisiaj, 21 kwietnia o godz 15.00 zniesiono kwarantannę dla pracowników medycznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.

Decyzję podjęto po otrzymaniu ujemnych wyników testów, pobranych u naszych 70 pacjentów i 10 pracowników, przebywających w budynku podczas kwarantanny.

Po 9 dniach ciężkiej, odpowiedzialnej, pięknej posługi, nasi pracownicy – pielęgniarki, opiekunki medyczne, opiekunki i fizjoterapeutka, wróciły do swoich rodzin i domów. My – 3 siostry wróciłyśmy do wspólnoty.

Ogromna radość, zadowolenie, szczęście, ……………… szeroka gama uczuć, przeżyć, emocji.

Coś minęło, coś pozostało – na zawsze.

Bogu niech będą dzięki
s. Irena

KWARANTANNA

Szczęść Boże,

w dniu 12 kwietnia, w Niedzielę Zmartwychwstania, nałożono na nasz Zakład Opiekuńczo – Leczniczy kwarantannę, z powodu stwierdzenia u jednego z pracowników dodatniego testu na zakażenie koronawirusem. Dyżurująca w tym dniu ekipa pracowników pozostała na terenie obiektu, tj. 14 osób ze mną. Pracownicy podjęli wezwanie dobrowolnie, odpowiadając na potrzebę czasu i moją prośbę. Osoby, które musiały i chciały wrócić do domu, otrzymały taką możliwość. Skorzystało z niej 5 osób, a braki uzupełniły 2 siostry i 2 pracowników. Dziękuję Wam, które zostałyście ze mną przy chorych. Dziękuję za każdy kolejny dzień, coraz bardziej trudnej, wyczerpującej, ale jak mówicie, dającej satysfakcję pracy – służby potrzebującym pomocy. „JESTEŚCIE WIELKIE”. Jesteście wspaniałym ZESPOŁEM. Jestem z Was dumna.

W pierwszej kolejności pobrano testy 28 osobom z kontaktu z osobą zarażoną- mamy już wyniki – WSZYSTKIE SĄ ————UJEMNE———-. Czekamy na wyniki testów pobranych od 70 pacjentów, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną oraz personelu, pracującego w ZOL-u teraz w czasie kwarantanny.

Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się wszyscy spod adresu ul. Górny Rynek 6, okazała się trudna. Kwarantanną zostało objętych również 27 Sióstr. W imieniu nas wszystkich dziękuję za okazaną pomoc – Ks. Biskupowi Romanowi Pindel i Bielskiemu CARITAS, Matce Generalnej Ezechieli z siostrami wszystkich placówek, Ks. Proboszczowi Jackowi Gracz i wszystkim uczestnikom Akcji „Babka dla Boromeuszek”. Dzięki tej, podjętej na szeroką skalę akcji, nasi podopieczni trwają w atmosferze Świąt. Wszelkie podjęte inicjatywy, o których „mówi się” na portalach społecznościowych, pomagają w prowadzeniu dzieła, jakim jest opieka nad osobami przewlekle chorymi, a im samym umilają codzienność, przeżywaną z tymi samymi, coraz bardziej zmęczonymi pracownikami. Kiedy już będę miała więcej czasu, postaram się wymienić osoby, organizacje i sklepy, które dzięki podjętym przedsięwzięciom, obdarowały nas obficie owocami, artykułami spożywczymi, wodą, napojami, środkami higienicznymi i ochrony indywidualnej, płynami dezynfekcyjnymi. Dziękuję za wpływające na konto darowizny.

Szczególne podziękowanie kieruję do całej załogi – ludzi od Boromeuszek. Jesteście z nami, choć oddzieleni waszą własną kwarantanną lub niemożnością podjęcia pracy z powodu kwarantanny nałożonej na zakład. Dziękuję za wyrażaną gotowość wymiany koleżanek, rozpoczęcia pracy od już…. Nasz współpracownik zdrowieje – podnosi pozytywne dane statystyczne.

Dziękuję Dobremu Bogu i Ludziom Dobrej woli za obecność.

z darem modlitwy, z zaufaniem, z wdzięcznością – s. Irena

WielkaNoc

STAN EPIDEMII

W związku z OGŁOSZENIEM W NASZYM KRAJU STANU EPIDEMII

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów przebywających w naszej placówce

od dnia 20.03.2020r. obowiązuje – do odwołania

CAŁKOWITY ZAKAZ WSTĘPU NA TEREN OBIEKTU OSOBOM,
KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA CIĄGŁOŚCI DZIAŁANIA PLACÓWKI

Informacje o stanie zdrowia pacjentów udzielane będą
przez lekarza po telefonicznym umówieniu wizyty
w Biurze Zakładu.


W NASZEJ KAPLICY

Z powodu trwania
STANU EPIDEMII

W naszej kaplicy, będziemy przeżywały nabożeństwa Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania jedynie w gronie siostrzanej wspólnoty.

Podajemy te informacje z bólem serca, ale w duchu odpowiedzialności i nadziei pokładanej w BOGU, który JEST MIŁOŚCIĄ.

Łączymy się duchowo w modlitwie, dziękując za wzajemne wspieranie się w tych trudnych chwilach.

Święty Karolu Boromeuszu – módl się za nami.

Dziękujemy Siostrze Fabianie

     Dziękujemy Siostrze Fabianie
za trzydziestoletnią posługę w naszym Domu,
na początku w Domu Pomocy Społecznej „CARITAS”,
a od 1990 roku po przekształceniu,
w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym.
Bóg zapłać za fachową pracę, wytrwałość, kreatywność, uśmiech….
Życzymy światła i mocy Ducha Świętego w nowej posłudze.
Szczęść Boże.

Piknik Rodzinny

Zgodnie z zapowiedzią, 9 czerwca odbył się na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Boromeuszek Piknik Rodzinny. To miejsce i wydarzenie były metą Marszu dla Życia i Rodziny. Przeżyliśmy piękny czas radości, zabawy, spotkania bliskich i znajomych.

To był prawdziwy „raban”.

Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit” do młodych i całego Ludu Bożego, pisze:

„Nie patrzcie na życie z balkonu. Nie mylcie szczęścia z kanapą i nie spędzajcie całego życia przed ekranem. Ryzykujcie, nawet jeśli popełnicie błędy. Nie żyjcie, byle przeżyć z duszą znieczuloną, i nie patrzcie na świat tak, jakbyście byli turystami. Róbcie raban!”

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pikniku. Za zaangażowanie, trud, wysiłek, zapał, pomysły, kreatywność. Dziękujemy za świadectwo waszego szczęśliwego życia – poza kanapą.

Podziękowanie dla Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wieszczętach – Kowale

KS. PROBOSZCZ PIOTR JANIK

            W IMIENIU WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW I DYREKCJI ZAKŁADU OPIEKUŃCZO-LECZNICZEGO SIÓSTR BOROMEUSZEK W CIESZYNIE, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANE RĘCZNIKI, POŚCIEL I KOCE. PAŃSTWA ZAANGAŻOWANIE. PO RAZ KOLEJNY PRZESZŁO NASZE OCZEKIWANIA Z OGROMNĄ WDZIĘCZNOŚCI DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE NAM WSPARCIE I POMOC. DZIĘKUJĘ KAŻDEJ ZAANGAŻOWANEJ OSOBIE I PARAFIA W BIAŁEJ, BIELSKU, BŁADNICACH, BRENNEJ – GÓRKI, GOLESZOWIE, ISTEBNEJ, JAWORZU, MIĘDZYRZECZU, WIESZCZĘTACH- KOWLE, WIŚLE CZARNE, WIŚLE GŁĘBCE, WIŚLE JAWORNIK, WIŚLE MALINKA

z szczerym podziękowaniem

Katarzyna Jendrzejczak

Piknik rodzinny

10.06.2018 r. na dziedzińcu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego odbył się Piknik Rodzinny organizowany
przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rodziny SILOE IN NOBIS.
Jak co roku Piknik stał się okazją do wspólnego biesiadowania Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-
Leczniczego, Ich rodzin, oraz pracowników przyjaciół.

Już po raz kolejny Piknik stał się okazją do spotkania uczestników Chrześcijańskiego Marszu dla Życia i
Rodziny organizowanego przez członków ekumenicznej Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”
z Cieszyna, z jej liderem Bertrandem Bischem. Wspólnota

Święta Wielkiej Nocy w Domu Opieki „u Boromeuszek”

Święta Wielkiej Nocy to czas wyjątkowy. Z tej okazji mieszkańcy Domu Opieki „u Boromeuszek” własnoręcznie włączyli się w strojenie sal. Nożyczki, kolorowy, papier, klej… narzędzia poszły w ruch, czego efektem były pięknie wykonane stroiki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.